مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

رمز پویا و نحوه دریافت آن برای تمامی بانک ها

رمز پویا

رمز پویا یا رمز یک بار مصرف

بنا بر اعلام بانک مرکزی قرار است که از زمستان سال ۹۸ تمامی تراکنش ها و پرداخت های اینترنتی با استفاده از رمز پویا یا همان رمز یک بار مصرف انجام گردد.

علت اصلی استفاده از رمز پویا به جای رمز دوم که پیشتر در انجام تراکنش های اینترنتی استفاده می شد، بالا بردن امنیت معاملات و حفظ حریم امن شهروندان است که بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به درگاه های پرداخت اینترنتی، خرید خود را انجام دهند.

اغلب بانک های عامل کشور، نرم افزار مخصوص به خود را برای دریافت و استفاده از رمز یک بار مصرف معرفی کرده اند. همچنین با استفاده از کدهای دستوری اعلام شده از طرف بانک، رمز یک بار مصرف قابل دریافت است.

در ادامه روش دریافت رمز را از دو بانک ملی و ملت که از پر ترافیک ترین بانک ها در زمینه انجام تراکنش های اینترنتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

لازم به ذکر است که فعال سازی رمز پویا برای سایر بانک ها نیز کاملا مشابه روش های زیر است که با مراجعه به یکی از شعب بانک مرجع و یا وبسایت آنها، می توانید اطلاعات لازم و تکمیلی را دریافت کنید.

بانک ملی

دریافت رمز پویا بانک ملی به ۳ روش زیر امکان پذیر است:

روش اول: استفاده از سامانه ۶۰

در این روش، پس از انجام یک فعالسازی اولیه نزد دستگاه خودپرداز و یا در سامانه بام، رمز شما در هر بار استفاده از سامانه ۶۰ به راحتی قابل دریافت است.

پیشنهاد آگاهتر:  پیشگیری از کرونا با خوراکی هایی که دشمن این ویروس هستند

روش دوم: استفاده از کد دستوری *۷۳۷*۶۰#

با شماره گیری این کد می توانید رمز یک بار مصرف خود را دریافت کنید. البته در این روش هم در اولین گام نیاز به فعالسازی اولیه نزد خودپرداز می باشد.

روش سوم: نرم افزار رمزبان

هر یک از بانک های عامل نرم افزاری را برای دریافت رمز پویا معرفی کرده اند که نرم افزار مخصوص بانک ملی، نرم افزار رمزبان نام دارد. با نصب و راه اندازی این نرم افزار بر روی تلفن هوشمند خود نیز می توانید رمز یک بار مصرف را دریافت کنید.

رمز پویا بانک ملت

فعال سازی رمز در بانک ملت توسط برنامه رمزنگار ملت انجام می گردد. این برنامه امکانات جانبی دیگری را نیز در اختیار مشتریان قرار می دهد.

برای فعال سازی اولیه برنامه نیاز است که به یکی از شعب بانک ملت و یا دستگاه های خودپرداز مراجعه شود و پس از تایید اولیه در هر زمانی می توانید رمز پویا را دریافت کنید و خرید اینترنتی خود را انجام دهید.

 

دانلود مقاله تکبر سازمانی

مقاله تکبر سازمانی

مقاله تکبر سازمانی و نقش مدیریت در کنترل پیامدهای آن در سازمان

 

 

قالب مقاله: word و با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات: ۱۴ صفحه
فونت: B Mitra با سایز ۱۴ استاندارد

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *