مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

آموزش الگوی پایه بالاتنه در لباس های زنانه

آموزش الگوی پایه بالاتنه

آموزش الگوی پایه بالاتنه

طراحی و رسم الگو در خیاطی از مهم ترین و کلیدی ترین مراحل دوخت و دوز است که در این مقاله آموزش الگوی پایه بالاتنه ارائه شده است.

با مشاهده ویدئوی زیر به خوبی می توانید از کلیه مراحل رسم و طراحی الگوی بالاتنه آگاه شوید. از شما هنرمندان عزیز دعوت می کنیم که ابتدا این فیلم را تماشا کنید و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.توجه داشته باشید که هر لباسی که بخواهید بدوزید، الگوی پایه ای که بدان نیاز دارید یکسان است. در نتیجه حتما باید با روش های اندازه گیری و تهیه این الگو آشنا باشید.

حتی برای دوخت و دوز لباس های گشاد، چین دار، مانتوهای بلند و لباس های مشابه زنانه نیز به رسم الگوی پایه نیاز می باشد و لازم است که برخی اندازه های کلیدی به دقت اعمال گردد.

در روش خیاطی بدون الگو نیز گرچه به دلیل مهارت بالای فرد از الگو استفاده نمی گردد، اما این اندازه ها به درستی و با دقت خاصی بر روی پارچه منتقل می شوند و سپس برش داده می شود.

ابعاد بالاتنه و اندازه گیری سایز

دور کمر از کلیدی ترین قسمت های بدن است که در ابتدای کار باید برای اندازه گیری آن اقدام کنید.

اندازه گیری بسیاری از قسمت های دیگر بالاتنه نظیر بلندی جلو و بلندی پشت به اندازه دور کمر بستگی دارد که برای سهولت در انجام کار و افزایش دقت توصیه می شود که از یک بند نواری ثابت شده در دور کمر شخص کمک بگیرید و سپس اندازه های بعدی را با توجه به آن به دست بیاورید.

از شما هنرمندان عزیز دعوت می نماییم که از سایر مطالب آموزش دوخت در وبسایت آموزشی آگاهتر بازدید فرمایید و نظرات سازنده و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

پیشنهاد آگاهتر:  آموزش دوخت دامن بلند رسمی و مجلسی

بدون تردید کامنت ها و نظرات شما عزیزان، راه گشای تیم تولید محتوای آگاهتر در تهیه، جمع آوری و ارائه مطالب مفیدتر و بهتر می باشد.

پرسش های متداول در مورد آموزش الگوی بالاتنه

لطفا روش رسم الگو برای مانتو را توضیح دهید.

در رسم الگو برای مانتو، تفاوت خاصی در قسمت بالاتنه با سایر لباس ها وجود ندارد. ادامه مانتو نیز به بلندی و مدل مورد نظر بستگی دارد و بایستی که اندازه دور باسن به الگو اضافه گردد. برای اطلاعات بیشتر حتما ویدئوی مقاله آموزش دوخت مانتو را تماشا کنید.

الگوی پیراهن یقه دار را چگونه رسم کنیم؟

پیراهن های مردانه و زنانه با توجه به ماهیت رسمی و مجلسی بودن لباس الگوی خاص خود را دارند که نوع پارچه رسمی برای این نوع لباس نیز در آن لحاظ شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوخت پیراهن پیشنهاد می کنیم که مقاله آموزش دوخت پیراهن را از دست ندهید.

آیا یقه انگلیسی پیراهن حتما باید با الگوی قسمت اصلی رسم گردد؟

برای رسم، برش و دوخت یقه پیراهن یقه انگلیسی دو روش وجود دارد. در روش اول شما می توانید یقه را همراه با الگوی اصلی رسم کرده و پارچه را برش بزنید. اما اگر احساس می کنید این روش برایتان دشوار می باشد، یقه را به صورت جداگانه رسم کرده و برش بزنید و سپس بر روی پیراهن اضافه کنید.

 

دانلود کتاب افزایش عملکرد

کتاب افزایش عملکرد

انجام کارهای یک هفته در یک روز با افزایش عملکرد شخصی

 

 

نویسنده: ژان بقوسیان
فرمت کتاب: رقعی در ۱۶۶ صفحه
انتشارات: کلید آموزش
سال چاپ: ۱۳۹۸
شابک: ۳- ۱۴۹-۲۷۴- ۶۰۰- ۹۷۸
قیمت: ۳۵ هزار تومان

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *