مطالب و آموزش‌ها

سبد خرید شما خالی است.

حساب کاربری

آموزش دوخت دامن تنگ به همراه آستر

آموزش دوخت دامن تنگ

آموزش دوخت دامن تنگ

دامن های تنگ از جمله لباس های مورد علاقه بانوان می باشد که در این مقاله آموزش دوخت دامن تنگ به زیبایی و راحتی توضیح داده می شود.

پیش از ادامه مقاله از شما دعوت می کنیم که ویدئوی زیر را تماشا کنید و با روش دوخت دامن تنگ آشنا شوید.همان گونه که در مقاله آموزش دوخت دامن و آموزش دوخت دامن ساده نیز اشاره کردیم، اندازه های بدن از جمله دور کمر، دور باسن، قد کمر تا زانو و همچنین زانو تا مچ پا برای دوخت دامن های بلند لازم است که به درستی تعیین شوند.

دامن های گشادتر در قسمت کمر و باسن بر روی بدن قالب می شوند؛ اما در خصوص دامن تنگ، بایستی که تمام قسمت های لباس بر بدن فرد قالب شوند و بر همین اساس دقت در اندازه گیری ها اهمیت ویژه ای می یابد.

دوخت زیپ بر روی دامن

دوخت زیپ بر روی دامن عموما به صورت زیپ مخفی انجام می شود. روش دوخت زیپ بر روی دامن و انواع لباس در ویدئوی آموزشی مقاله زیر به طور مفصل توضیح داده شده است.


آموزش دوخت زیپ بر روی انواع لباس ها


برای دوخت دامن و خصوصا دامن های تنگ بهتر است که حتما از روش خیاطی با الگو استفاده کنید. الگو ها را با توجه به ابعاد و اندازه های بدن شخص تهیه کرده و در نهایت پارچه را با نهایت دقت برش بزنید.

توجه داشته باشید که با توجه به تنگ بودن دامن، لباس دوخته شده باید به گونه ای باشد که نه خیلی تنگ باشد و نه از اندازه واقعی فرد گشادتر باشد.

پیشنهاد آگاهتر:  آموزش دوخت پیراهن بچه مدل جدید و فوق العاده راحت

پیشنهاد می کنیم که از سایر مطالب آموزش دوخت در وبسایت آگاهتر بازدید نمایید و ما را از نظرات خود بهره مند سازید. بدون شک کامنت های شما عزیزان، چراغ راه تیم تولید محتوای آگاهتر در ارائه مطالب بهتر و مفیدتر است.

پرسش های متداول در مورد آموزش دوخت دامن تنگ

کمر دامن تنگ با چه عرضی دوخته شود؟

بهتر است که عرض دامن با عرض ۸ سانتی متر و یا بنا به سلیقه فرد، یک سانتی متر بیشتر یا کمتر دوخته شود.

عرض پارچه مناسب برای دامن تنگ کلوش باید چه اندازه باشد؟

همان گونه که در مقاله آموزش دوخت دامن کلوش هم اشاره شد، برای دوخت این مدل دامن ها تهیه پارچه ای با عرض ۱۵۰ سانتی متر کافی می باشد.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن پرنسس

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

برای شروع گفتگو بر روی تصویر کلیک کنید.

× سوالی دارید؟