مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

آموزش دوخت دامن کلوش | دوخت انواع دامن کلوش

آموزش دوخت دامن کلوش

آموزش دوخت دامن کلوش

در این مقاله روش آموزش دوخت دامن کلوش آموزش داده می شود که دوخت راحتی دارد و از دامن های مورد علاقه اکثر بانوان می باشد.

روش دوخت دامن کلوش، مشابه روشی است که در مقاله آموزش دوخت دامن نیم کلوش ارائه گردید. قبل از هر چیزی از شما دعوت می کنیم ویدئوی زیر را به دقت تماشا کنید و با روش دوخت دامن های کلوش آشنا شوید.پیشتر در مقاله آموزش دوخت دامن هم توضیح دادیم که برای دوخت انواع دامن بهتر است که از روش خیاطی با الگو استفاده کنید.

دوخت ساده دامن کلوش

روش دوخت دامن کلوش بسیار ساده و راحت است. پس از اندازه گیری ابعاد کمر، قد، فاصله کمر تا زانو و سایر ابعاد بدن، الگوها را به صورت توضیح داده شده در ویدئو رسم کنید و سپس پارچه را برش بزنید.

دوخت کمر دامن در مدل های مختلف در مقاله آموزش دوخت دامن ساده توضیح داده شده است که پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

در دوخت دامن کلوش بایستی که به اندازه دور باسن توجه کنید و مطابق با سلیقه فرد برای تنگ یا گشاد بودن دامن، الگوی مناسب را برای شخص مورد نظر تهیه کنید.

توجه داشته باشید که اصولا این مدل دامن ها اگر کوتاه و به صورت نیم کلوش باشند، بدون درز دوخته می شوند و برای دوخت دامن های بلند کلوش از درز استفاده می گردد.

از شما هنرمندان و خیاطان عزیز دعوت می کنیم که از سایر مطالب آموزش دوخت در وبسایت آگاهتر بازدید نمایید و نظرات و کامنت های خود را برای ما ارسال فرمایید.

پیشنهاد آگاهتر:  آموزش ساده دوخت هدبند کودک و نوزاد

بدون تردید، نظرات سازنده شما راه گشای تیم تولید محتوای آگاهتر در گردآوری و ارائه مطالب مفیدتر و بهتر خواهد بود.

پرسش های متداول در مورد آموزش دوخت دامن کلوش

عرض مناسب پارچه برای دوخت دامن کلوش و نیم کلوش چه اندازه ای است؟

برای دوخت انواع دامن کلوش، پارچه با عرض ۱۵۰ سانتی متر مناسب تر می باشد.

آیا برای دامن کلوش عروس به شکل دنباله دار باید از درز استفاده کنیم؟

برای دوخت دامن های کلوش بلند و دنباله دار بهتر است که از درز در دوخت دامن استفاده کنید.

آیا دامن کلوش تنها در قسمت کمر قالب بدن می شود؟

به طور کلی دامن کلوش در قسمت کمر قالب بدن می باشد و در ادامه به صورت موج های کوچک جلوه می کند.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن ربکا

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *