مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

آموزش دوخت زیپ بر روی انواع لباس ها

آموزش دوخت زیپ

آموزش دوخت زیپ برای لباس

در این مقاله قصد داریم روش آموزش دوخت زیپ را برای شما خیاطان هنرمند آموزش دهیم که با این روش می توانید زیپ را بر روی انواع لباس های مختلف بدوزید.

دوخت زیپ برای برخی لباس ها، شگردها و روش های متفاوتی دارد. برای مثال در دوخت زیپ دامن و لباس های زنانه حتی الامکان سعی بر آن است که زیپ لباس به صورت مخفی دوخته شود و در زیر پارچه پنهان باشد.

اهمیت دوخت زیپ بر روی لباس به اندازه ای است که می تواند جلوه و ظاهر لباس شما را تغییر دهد.


آموزش دوخت لباس عروس با سبکی جدید


بنابراین باید نهایت دقت را در دوخت زیپ داشته باشید و سعی کنید که این قسمت دوخت لباس را با ظرافت بسیار بالایی انجام دهید.

دوخت زیپ شلوار

شلوارها و به خصوص شلوارهای رسمی مردانه از جمله لباس هایی هستند که نحوه دوخت زیپ در آنها بسیار مهم است.

رنگ زیپ باید هماهنگ با رنگ پارچه لباس انتخاب شود و در صورتی که از پارچه های طرح و نقش دار در دوخت لباس استفاده می گردد، باید تلاش شود که رنگ زیپ بیشترین هماهنگی را با پارچه داشته باشد.

همچنین انتخاب نوع زیپ بر اساس ریز و درشت بودن دندانه های زیپ متناسب با نوع لباس هم فاکتور دیگری است که در طراحی و دوخت باید به این نکته نیز توجه داشته باشید.


آموزش دوخت دامن ماکسی شیک و بلند

پیشنهاد آگاهتر:  آموزش دوخت شلوار جین | دوخت حرفه ای پارچه جین

استفاده از پایه زیپ چرخ خیاطی نیز از سایر نکاتی است که به دوخت بهتر زیپ کمک می کند. پس اگر چرخ خیاطی شما دارای پایه دوخت زیپ می باشد سعی کنید حتما از آن استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم که حتما ویدیوی آموزش دوخت زیپ بر روی انواع لباس ها را تماشا کنید و در کنار آن از سایر مطالب آموزش دوخت در وبسایت ما دیدن فرمایید.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن ریما

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *