مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

اندازه گیری بالاتنه به روش ایتالیایی | لباس زنانه

اندازه گیری بالاتنه به روش ایتالیایی

اندازه گیری بالاتنه به روش ایتالیایی

روش های مختلفی برای اندازه گیری ابعاد مختلف بدن وجود دارد که یکی از بهترین آنها اندازه گیری بالاتنه به روش ایتالیایی می باشد و در این مقاله قصد داریم که به بررسی این روش بپردازیم.

ابتدا از شما هنرمندان عزیز دعوت می کنیم که ویدئوی زیر را با دقت تماشا کنید و به کلیه نکات کلیدی مطرح شده در ویدئو توجه نمایید.اندازه بلندی جلو و بلندی پشت از مهم ترین اندازه گیری ها در دوخت لباس زنانه می باشند. چرا که فرم و اندازه شکم و سینه و پهلوها در افراد متفاوت است و حتما باید الگوی متناسب با بدن فرد برای برش پارچه تهیه گردد.

اندازه گیری ابعاد بالاتنه

یکی از مهم ترین نکات در اندازه گیری بالاتنه، خط کمر و یا دور کمر می باشد. همان طور که در مقاله های آموزش دوخت پیراهن دخترانه و آموزش دوخت پیراهن یقه شکاری هم اشاره شده است، لازم است که گودترین و باریک ترین قسمت کمر را پیدا کنید و به دقت اندازه گیری کنید.

در اندازه گیری بلندی جلو دقت داشته باشید که حتما متر را از بلندی سینه اندازه بگیرید. اندازه بلندی جلو، فاصله بین نقطه فوقانی سرشانه در نزدیکی گردن و دور کمر می باشد که از روی سینه هم رد می شود.

اندازه گیری بلندی جلو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جلوه لباس بر تن شخص دارد که خصوصا در هیکل های مانکنی و لاغر، بیشتر نمود می نماید.

پیشنهاد می کنیم که از سایر مطالب آموزش دوخت در وبسایت آگاهتر بازدید فرمایید و نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید.

بدون تردید کامنت های شما عزیزان و هنرمندان، راهگشای تیم تولید محتوای آگاهتر در تنظیم و ارائه محتوای بهتر و مفیدتر می باشد.

پیشنهاد آگاهتر:  آموزش دوخت پیراهن بلند زنانه بدون الگو

پرسش های متداول در مورد اندازه گیری بالاتنه به روش ایتالیایی

برای اندازه گیری بالاتنه افراد چاق و دارای اضافه وزن چه روشی را پیشنهاد می کنید؟

متاسفانه اشخاصی که دارای اضافه وزن می باشند، به طور مداوم در حال کاهش و افزایش سایز هستند و پیشنهاد می شود که از مدل های چین دار و راحت برای این دسته افراد استفاده شود. برای آشنایی بیشتر با این مدل ها و روش های دوخت، حتما ویدئوی آموزشی مقاله آموزش دوخت دامن چین دار را مشاهده بفرمایید.

در اندازه گیری بلندی پشت، متر را از کدام قسمت گردن در نظر بگیریم؟

برای اندازه گیری بلندی پشت، متر نواری را در قسمت میانی و انتهایی پشت گردن قرار دهید و اندازه گیری را تا دور کمر انجام دهید.

دور کمر تا چه حد باید آزاد باشد؟

توجه داشته باشید که لباسی که دوخته می شود، در عین زیبایی و تنخوری زیبا، لازم است که در تن فرد راحت باشد و شخص احساس راحتی در این لباس داشته باشد. برای دور کمر لازم است که حداقل فاصله ای برای راحتی لباس در نظر گرفته شود. در هنگام اندازه گیری دور کمر می توانید یک انگشت خود را زیر متر نواری قرار دهید و اندازه کمر را به این ترتیب به دست بیاورید تا کمر تا حد کمی آزاد و راحت باشد.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن پانیذ

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *