مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

حرف مردم برایتان مهم است؟ پس این مقاله را از دست ندهید

حرف مردم

حرف مردم چه جایگاه و اهمیتی در زندگی دارد؟

جالب است بدانید که طبق آماری که روانشناسان و مراکز پژوهشی ارائه می دهند، بیش از ۸۰ درصد افراد در دنیا به حرف مردم و اطرافیان خود، بیش از اندازه اهمیت می دهند.

حتی خود روانشناسان و مربیان زندگی که آموزه های زیبایی را در اختیار افراد مراجعه کننده به آنها قرار می دهند، خود در اهمیت ندادن به حرف های مردم دچار کاستی هایی هستند و نمی توانند آن گونه که در حرف هایشان نشان می دهند، این تکنیک ها را در زندگی شخصی خود به کار گیرند.

ولی به راستی چرا نظر و عقیده مردم در مورد زندگی شخصی و خصوصی ترین ابعاد زندگی ما تا این اندازه برایمان مهم است؟

با ما همراه باشید تا مهم ترین نکات زندگی سالم در برخورد با حرف مردم را برای شما شرح دهیم.

چه کسی تا به امروز مسئول کارهای شما در زندگی بوده است؟

آیا کسی غیر از خودتان می تواند مسئولیت کارهای خوب و بدی که انجام داده اید را بر عهده گیرد؟ حال اگر دوستان و اطرافیان شما جای شما بودند هم همین کارها را انجام می دادند یا خیر؟

حرف مردم

طبیعتا هیچ کس به جز شخص شما مسئول اعمال شما نیست. اما پاسخ دادن به سوال دوم تا حدودی غیرممکن می باشد.

هر شخصی با توجه به شرایط زندگی و ویژگی های شخصیتی اش در تمام طول زندگی کارهای درست و نادرستی را انجام می دهد. اما اگر بخواهید به خاطر حرف مردم و ترس از قضاوت آنها به دنبال خواسته ها و علایق خود نروید، تردید نداشته باشید که در آینده پشیمان خواهید شد.

زندگی عرصه فعالیت، انجام کارهای اشتباه، مسئولیت پذیری و جبران خطاها، تجربه اندوزی و پیشرفت است. اگر ترس از خطا کردن و حرف مردم بر زندگی شما چیره شود، ذهنتان به سمت انفعال و بی تفاوتی سوق پیدا خواهد کرد.

آن قدر که حرف مردم برایتان مهم است، آنها اصلا به فکر شما نیستند

آیا فکر می کنید که دیگران زندگی و کارهای خود را رها کرده اند و منتظرند ببینند تا شما چه کاری انجام می دهید؟

درست است که چشم و هم چشمی ها و حرف زدن پشت سر دیگران در میان بسیاری افراد شایع است، اما همین افراد نیز بیشتر وقت خود را سرگرم زندگی خود هستند و توجهی به شما ندارند.

پیشنهاد آگاهتر:  فلسفه قانون جذب و راز قانون جاذبه چیست؟

این حقیقت را قبول کنید که انسان های اطرافتان، همانند شما، بخش عمده فکر و ذکرشان درگیر زندگی خودشان است و حتی در اکثر مواقع چنان مشغول فکر کردن می شوند که شاید متوجه حضور شما هم نباشند.

حرف مردم

بدترین استراتژی: تلاش برای راضی نگه داشتن همه

برخی مواقع، حرف مردم چنان جایگاهی در فکر و ذهن افراد پیدا می کند که حاضرند هر تلاشی برای خشنودی و رضایت آنها انجام دهند.

باید قبول کنید که شما هر اندازه انسان پاک و خوش ذاتی باشید، باز هم کسانی وجود خواهند داشت که احساسی منفی نسبت به شما داشته باشند و دائما شما را نقد کنند.

در نتیجه تلاش برای راضی نگه داشتن همه دوستان، آشنایان، اطرافیان و حتی غریبه ها کاری عبث و بیهوده و به ضرر خود انسان است.

وقت گرانقدر شما در زندگی با ارزش تر از آن است که بخواهید آن را صرف راضی نگه داشتن دیگران کنید.

حرف مردم و تجمل گرایی

تجمل گرایی و فخرفروشی یکی از بزرگ ترین آفت های جامعه امروز ماست که در نتیجه توجه بیش از حد به حرف مردم به وجود آمده است.

چه بسا جوانانی که به دلیل نداشتن هزینه کافی برای مراسمات تجملی عقد و عروسی به جای یک مراسم ساده و خودمانی، موفق به ازدواج و تشکیل خانواده نمی شوند.

حرف مردم در بسیاری موارد می تواند خانمان سوز باشد. توجه بیش از حد و اهمیت دادن به نظر دوستان و اعضای فامیل می تواند زندگی ما را به تباهی بکشاند.


بیشتر بخوانید:

کاهش استرس و اضطراب با ۵ ترفند کاربردی ساده

سلامت روان و ذهن، تنها مسیر رسیدن به آرامش

بی انگیزگی و سستی و روش های غلبه بر آن


ارزش انسان ها، ورای ارزش اقتصادی و دارایی آنهاست و مال و مکنت به هیچ وجه نباید به مثابه ارزش برای افراد تلقی شود. اما تا زمانی که این جملات به باور عمومی تبدیل نگردد، آفت ترس و نگرانی از حرف مردم زندگی ما را رها نخواهد کرد.

 

دانلود کتاب مدرس مرجع

کتاب مدرس مرجع

چگونه بهترین مدرس حوزه خود باشیم و زندگی دیگران را متحول کنیم؟

 

 

نویسنده: ژان بقوسیان
فرمت کتاب: رقعی در ۱۸۴ صفحه
فرمت صوت: MP3 دانلودی
انتشارات: کلید آموزش
نوبت چاپ: هفتم
شابک: ۹-۱۴۷-۲۷۴-۶۰۰-۹۷۸
قیمت: ۲۹ تا ۵۹ هزار تومان

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *