مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه انسان ها چه ارتباطی با هم دارند؟

ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه

ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه

در این مقاله قصد داریم به بررسی وجود ارتباط میان ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه بپردازیم و ببینیم که آیا این دو مقوله به یکدیگر مرتبط هستند یا نه.

حالا که کارکرد ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه را شناختیم و فهمیدیم که هر کدامشان چه وظیفه‌ای به عهده دارند، می‌خواهم به تو یک موضوع خیلی حیاتی را بگویم.

ایجاد یک پل ارتباطی

می‌خواهم به تو یاد بدهم که چطور می‌شود یک پل ارتباطی بین ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاهت ایجاد کنی تا بتوانی همان طور که می‌خواهی ذهن ناخودآگاهت را برنامه ریزی کنی و از آن بخواهی تو را به سمت رویاها و هدف‌هایت جلو ببرد.
واقعیت این است که زبان ذهن خودآگاه و ناخودآگاه با همدیگر کاملاً متفاوت است و وظیفه تو این است که بین این دو قسمت از ذهنت مثل یک مترجم عمل کنی.

آیا آدم با اعتماد به نفسی هستی؟

مثلاً اگر مرتب در ذهنت تکرار کنی که من آدم با اعتماد به نفسی هستم، فقط ذهن خودآگاهت متوجه می‌شود که معنی این جمله چیست ولی تغییری در ذهن ناخودآگاه تو ایجاد نمی‌شود. چون ذهن ناخودآگاه در اصل زبان بدن و نمادها را می‌شناسد و می‌تواند آنالیزشان کند.
پس اگر می‌خواهی به ضمیر ناخودآگاهت این پیام را بفرستی که من اعتماد به نفس بالایی دارم به تو پیشنهاد می‌کنم که ژست آدم‌های با اعتماد به نفس را به خودت بگیری. مثلاً حرکات اضافی نداشته باشی و با ملایمت و با طمأنینه رفتار کنی. مثل این که هیچ چیزی نمی‌تواند نگرانت کند.

پیشنهاد آگاهتر:  صفر تا صد تولید محتوا برای وبسایت و اپلیکیشن های مختلف
آدم‌های با اعتماد به نفس با صلابت راه می‌روند، سینه‌شان را جلو می‌دهند و از چیزی خجالت نمی‌کشند.

همچنین جوری رفتار می‌کنند که انگار هیچ چیزی نمی‌تواند آنها را بترساند یا متوقف کند. اینطوری این پیام به ضمیر ناخودآگاهت فرستاده می‌شود که من آدم با اعتماد به نفسی هستم. ولی در این حالت تو با یک جمله شفاهی این پیام را نفرستاده‌ای؛ بلکه با استفاده از نمادهای رفتار آدم‌های با اعتماد به نفس این کار را کرده‌ای.

پیشنهاد می کنیم که از سایر مطالب و مقالات سلامت روان و قانون جذب در وبسایت آگاه تر بازدید کنید و پرسش ها و نظرات خود را در جهت ارائه مطالب مفیدتر و بهتر برای ما ارسال نمایید.

بدون تردید کامنت ها و پیشنهادات شما عزیزان، راه گشای اعضای تیم آگاهتر برای تولید محتوای مناسب و مفیدتر می باشد.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن یلدا

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *