مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

ضمیر ناخودآگاه و افکار و حواس پنجگانه ما چه ارتباطی با هم دارند؟

ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه و افکار انسان

ضمیر ناخودآگاه ما تعدادی ورودی دارد که از افکار و همچنین حواس پنجگانه ما تشکیل شده‌اند و در این مقاله قصد داریم به بررسی ارتباط آنها بپردازیم.

قبل از مطالعه ادامه مقاله از شما دعوت می کنیم که انیمیشن کوتاه زیر را تماشا کنید و سپس به مطالعه ادامه این نوشتار بپردازید.افکار ما همان چیزهایی هستند که ما به آنها فکر می‌کنیم و ممکن است تبدیل به باورهای ما شوند

مثلا ممکن است وقتی یک کودک پدر و مادرش را در خیابان گم می‌کند این فکر به ذهنش برسد که کسی مراقب من نیست! همین می‌شود یک ورودی برای ذهن ناخودآگاه و ایجاد باورهای منفی.

ممکن است انسان بسیاری از باورها را توسط حواس پنجگانه دریافت کند

مثلا ممکن است با دیدن یک فیلم و یا صحبت با کسی، چیزهایی را باور کرده باشیم و ضمیر ناخودآگاهمان هم بر اساس همین باور برنامه ریزی شده باشد. ممکن است آن باور از اول اشتباه باشد و یا این که ممکن است امروز دیگر باور درستی به حساب نیاید.
اما به هر صورت بخشی از ذهن ناخودآگاه ما، به طور پیوسته دارد توسط دیده‌ها و شنیده‌های ما برنامه ریزی می‌شود.

حالا بهتر می توانید متوجه شوید که چرا نباید با افراد منفی نشست و برخاست کنیم

افرادی که حالشان خوب نیست، می‌توانند روی ذهنیت ما و باورهای ما تاثیر بگذارند و با بازگو کردن ترس ‌ها و تردیدهایشان، ما را هم از باورهای مثبت و سازنده دور کنند و به سمت باورهای محدود کننده سوق بدهند.

پیشنهاد آگاهتر:  هوش هیجانی خود را تقویت کنید و زندگی بهتری داشته باشید
لازم است این را هم به تو بگویم که هرگز اجازه نده که کسی (حتی خودت) به تو بگوید برای رسیدن به خواسته‌هایت محدودیتی وجود دارد

این دنیا پر از دارایی و فراوانی است و این تویی که فقط لازم است از بین این منوی رنگارنگ، هر چیزی که می‌خواهی را سفارش بدهی و بعد هم باور کنی که به آن می‌رسی.

پیشنهاد می کنیم که از سایر مطالب و مقالات سلامت روان و قانون جذب در وبسایت آگاه تر بازدید کنید و پرسش ها و نظرات خود را در جهت ارائه مطالب مفیدتر و بهتر برای ما ارسال نمایید.

بدون تردید کامنت ها و پیشنهادات شما عزیزان، راه گشای اعضای تیم آگاهتر برای تولید محتوای مناسب و مفیدتر می باشد.

 

دوره آنلاین بازسازی کسب و کار

دوره آنلاین بازسازی کسب و کار

بیایید در ۱۰ هفته کسب و کارمان را بازسازی کنیم!

 

 

مدرس: ژان بقوسیان
مخاطب: تمام کارآفرینانی که می‌خواهند کسب‌وکارشان رشد کند
زمان آغاز دوره: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ صبح
نوع دوره: جلسات آنلاین زنده به‌صورت وبیناری
تعداد جلسات: ۱۰ جلسه دو ساعته

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *