مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

مراقبت از گیاهان آپارتمانی با ۳ کار بسیار ساده

مراقبت از گیاهان آپارتمانی

مراقبت از گیاهان آپارتمانی خود را هرگز فراموش نکنید

گیاهان هم مانند سایر موجودات زنده نظیر حیوانات خانگی نیاز به مراقبت دارند و اگر به آنها بی توجهی شود از بین می روند. پس مراقبت از گیاهان آپارتمانی را جدی بگیرید.

اگر از این مخلوقات منحصر به فرد خدا در محل زندگی خود استفاده نمی کنید، شاید لازم باشد که اطلاعاتی در مورد فواید نگهداری از گل و گیاه در منزل داشته باشید.

فواید گل های آپارتمانی در منزل

شادابی و سرزنده بودن بی نظیری که گل و گیاه به محیط اطراف ما می بخشند را می توان در لحظه ورود به گلخانه های بزرگ حس کرد.

قطعا متوجه شده اید که هنگامی که وارد گلخانه های بزرگ می شوید، رنگ های بی نظیر و هوای مرطوب و تمیز ناشی از وجود گیاهان بر احساسات شما تاثیر می گذارند و ترجیح می دهید زمان بیشتری را در کنار گل ها سپری کنید.

پس اگر هیچ گل و گیاهی در منزل خود ندارید به یکی از گلخانه های شهر مراجعه کنید و با تهیه چند گیاه آپارتمانی، این شادابی و سرزندگی را به محیط خانه و خانواده خود بیاورید.

اما پس از این کار باید مراقبت از گیاهان آپارتمانی خود را نیز جدی بگیرید و با کارهای لازم در این زمینه آشنا باشید.

در این مقاله می خواهیم به ۳ کار اصلی و عمده در رابطه با بیشتر گیاهان صحبت کنیم که متاسفانه عده زیادی با بی توجهی به آنها باعث از بین رفتن گیاهان زیبای خانگی خود می گردند.

۱. خاک گیاه را متناسب با نوع گیاه انتخاب کرده و آن را تقویت کنید

قبل از پرورش یک گیاه در اولین قدم اطلاعاتی درباره خاک مناسب آن کسب کنید.

حتی شاید لازم باشد یک روز تعطیل را همراه با خانواده برای صرف نهار به بیرون شهر بروید و از گوشه و کنار جنگل و یا کنار رودخانه ها خاک مورد نیاز برای گیاه مخصوص خود را تهیه کنید.

این اولین قدم در کاشت اصولی گیاه است که حتما باید به آن توجه ویژه ای کنید.

پیشنهاد آگاهتر:  هوش اقتصادی و سواد مالی خود را بیشتر بشناسید

مخلوط کردن کودهای مناسب با خاک و افزودن دوره ای تقویت کننده ها و مواد معدنی مورد نیاز گیاه از مواردی است که در مراقبت از گیاهان آپارتمانی باید در نظر بگیرید.

مراقبت از گیاهان آپارتمانی

برای این کار می توانید از پرورش دهندگان گل و گیاه کمک بگیرید و نظرات متخصصان کشاورزی را در انتخاب کود و مواد معدنی مورد نیاز گیاهتان مد نظر قرار دهید.

۲. آبدهی را متناسب با نوع گیاه انجام دهید

بسیاری از افرادی که از انواع گیاهان نگهداری می کنند، تمام گلدان های خود را بدون توجه به نوع گیاه در فاصله های زمانی ثابت با هم آب می دهند.

گفتنی است که آب دادن به گیاه باید متناسب با نوع گیاه انجام شود؛ زیرا برخی از گیاهان به مقدار آب بیشتری در فاصله های کوتاهتر و برخی از آنها به آب کمتری نیاز دارند و اگر نتوانیم زمان آب دادن به گیاهان خود را تنظیم کنیم، شاید بعضی از آنها را از دست بدهیم.

آبدهی در مراقبت از گیاهان آپارتمانی نقش ویژه ای دارد و حتما باید نوع و زمان آبدهی با توجه به نوع و شرایط نگهداری گیاه انجام شود.

۳. مراقبت از گیاهان آپارتمانی نیازمند دمای مناسب رشد آنهاست

در تمام طول سال دمای نگهداری از گیاهان آپارتمانی باید بین ۲۲ الی ۲۵ درجه سانتی گراد باشد.

اگر با تغییر فصل دمای محل نگهداری قبلی گیاهان بیشتر یا کمتر از این مقدار می گردد، حتما محل نگهداری گیاهان خود را عوض کنید.

در مراقبت از گیاهان آپارتمانی خود توجه داشته باشید که احتمالا مجبور خواهید بود ۲ بار در سال گلدان های خود را جا به جا کنید و اگر این کار را نکنید با گل هایی ضعیف در زمستان و یا پژمرده در تابستان مواجه خواهید شد.

 

دانلود کتاب افزایش عملکرد

کتاب افزایش عملکرد

انجام کارهای یک هفته در یک روز با افزایش عملکرد شخصی

 

 

نویسنده: ژان بقوسیان
فرمت کتاب: رقعی در ۱۶۶ صفحه
انتشارات: کلید آموزش
سال چاپ: ۱۳۹۸
شابک: ۳- ۱۴۹-۲۷۴- ۶۰۰- ۹۷۸
قیمت: ۳۵ هزار تومان

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *