مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

انواع روغن کنجد و تفاوت های آنها را بیشتر بشناسید

انواع روغن کنجد

انواع روغن کنجد

در هنگام خرید روغن کنجد چه ویژگی ها و معیارهایی را در نظر می گیرید؟ بهتر است قبل از خرید با انواع روغن کنجد آشنا شوید و خواص هر یک را به درستی بشناسید.

ویدئوی زیر به بررسی کامل روغن کنجد و روش های مختلف روغن گیری از این دانه های طلایی می پردازد. دعوت می کنیم قبل از مطالعه نوشتار، این ویدئو را به دقت تماشا کنید.روغن کنجد تصفیه نشده

یکی از روش های عمده روغن گیری که در سطح شهر نیز به وفور یافت می شود، روغن گیری توسط دستگاه های پرس سرد می باشد.

در این روش روغن گیری در دمای نزدیک به ۴۵ درجه سانتی گراد انجام می گردد و فرآورده آن روغن کنجد تصفیه نشده می باشد. کلیه روغن گیری هایی که در حضور مشتری انجام می گردند در این دسته قرار می گیرند.

عطر، بو و طعم طبیعی کنجد در روغن تصفیه نشده باقی می ماند و ممکن است با ذائقه شخصی افراد سازگار نباشد. در صورتی که مشکلی با طعم و بوی روغن کنجد تصفیه نشده نداشته باشید، بهتر است که تنها در سالاد و تهیه سس به صورت خوراکی و ماساژ بدن از آن استفاده کنید.

روغن کنجد تصفیه شده

روغن کنجد تصفیه شده توسط دستگاه های پرس گرم و در دمای بالاتری تهیه می شود. بو و مزه طبیعی کنجد تا حد بسیار زیادی در این روغن از بین می رود و به راحتی می توانید در آشپزخانه و برای مصارف خوراکی از آن استفاده کنید.

از جمله خواص روغن کنجد تصفیه شده بالا بودن نقطه دود آن است که مناسب برای سرخ کردن و پخت و پز می باشد. اما پیشنهاد می کنیم که تا حد امکان طبخ غذا در دمای پایین تر و در مدت کوتاه تری انجام شود و این نکته کمک بسیاری به حفظ سلامت خانواده می کند.

پس قبل از تهیه و خرید روغن کنجد، بهتر است که نوع مصرف خود را مشخص کنید و بر اساس مصرف و ذائقه شخصی خود و سایر اعضای خانواده، یکی از انواع تصفیه شده یا تصفیه نشده آن را خریداری کنید.

پیشنهاد آگاهتر:  روغن کلزا و خواص بی نظیر این نعمت خدادادی

پرسش های متداول درباره انواع روغن کنجد

برای تهیه غذا و پخت و پز از چه نوع روغنی باید استفاده کنیم؟

روغن کنجد تصفیه شده نقطه دود بالایی دارد و مناسب برای سرخ کردن و پخت و پز است. بهتر است که تا حد امکان طبخ غذا در دمای پایین تر و در مدت کوتاه تری انجام شود و این نکته کمک بسیاری به حفظ سلامت خانواده می کند.

آیا روغن گیری در حضور مشتری به معنای سالم بودن روغن است؟

روغن هایی که در حضور مشتری گرفته می شوند همگی از نوع تصفیه نشده می باشند. اما تبلیغاتی که مبنی بر سالم و خالص بودن این روغن ها انجام می شود هرگز صحیح نیستند و ممکن است که ناخالصی ها و مواد زایدی در این روغن ها وجود داشته باشد.

برای تهیه سس و مصرف سالاد از کدام نوع روغن کنجد استفاده کنیم؟

روغن کنجد تصفیه شده برای تمام مصارف خوراکی کاملا سالم و مناسب می باشد. اگر عطر و بوی طبیعی کنجد در روغن کنجد تصفیه نشده با ذائقه شما سازگار می باشد، استفاده از این نوع روغن نیز بلامانع است.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن ریما

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *