مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

ویژگی ها و تفاوت روغن کنجد و ارده کنجد چیست؟

تفاوت روغن کنجد و ارده کنجد

تفاوت روغن کنجد و ارده کنجد

تفاوت روغن کنجد و ارده کنجد چیست؟ آیا خواص روغن کنجد و روغن ارده کنجد مشابه هم می باشند؟ مقاله پیش رو به تمام این پرسش ها پاسخ خواهد داد.

قبل از خواندن مقاله از شما دعوت می کنیم که ویدئوی زیر را تماشا کنید.

 تنوع روغن های گیاهی در قفسه های فروشگاه ها بسیار زیاد است و اغلب اوقات، افراد در انتخاب روغن مورد نیاز خود دچار مشکل می شوند.

در این نوشتار قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که روغن کنجد چه فرقی با روغن ارده کنجد دارد و کدام یک برای مصرف شما مناسب تر است؟

تفاوت این دو روغن، در روش روغن گیری از دانه های کنجد است. به گونه ای که روغن کنجد به روش پرس سرد و پرس گرم استخراج می شود و حاصل آن روغن کنجد تصفیه شده و روغن کنجد تصفیه نشده می باشد.

روغن ارده کنجد

روش تهیه روغن ارده کنجد بدین شکل است که دانه های کنجد را تفت داده و به آرد کنجد تبدیل می کنند و سپس توسط دستگاه های پرس مخصوص روغن گیری می شود.

به طور کلی روغن ارده کنجد کیفیت بهتری نسبت به روغن کنجد دارد و با ذائقه افراد سازگارتر می باشد. اما متخصصان تغذیه پیشنهاد می کنند که برای سرخ کردن و پخت و پز در دماهای بالا از این روغن ها استفاده نشود و سرخ کردن تنها در دماهای پایین و زمان کوتاه انجام شود.

بسیاری از بانوان معتقد هستند که آشپزی با روغن ارده کنجد نسبت به روغن کنجد بسیار لذت بخش تر می باشد.

پیشنهاد آگاهتر:  تهیه ماسک صورت با گلاب و خواص جادویی عصاره گل های رز

به طور کلی از هر دو نوع روغن می توان برای مصرف خوراکی و آشپزی استفاده نمود. باید توجه داشته باشید که عطر و بوی این روغن ها با هم تفاوت دارند و در انتخاب روغن باید به ذائقه شخصی خود و سایر اعضای خانواده توجه داشته باشید.

پرسش های متداول تفاوت روغن کنجد و ارده کنجد

ماندگاری روغن کنجد بیشتر است یا روغن ارده کنجد؟

طبق نظر کارشناسان و متخصصان، دوام و ماندگاری روغن ارده کنجد نسبت به روغن کنجد بیشتر است و خواص آن مدت زمان بیشتری باقی می ماند و قابل استفاده می باشد.

تفاوت روش روغن گیری کنجد و روغن ارده کنجد چیست؟

روغن کنجد را به دو روش پرس گرم و پرس سرد و در دستگاه های مخصوص روغن گیری می کنند. اما برای تهیه روغن ارده کنجد پس از تبدیل شدن به ارده روغن گیری می شوند.

 

دانلود کتاب تقویم تولید محتوا

کتاب تقویم تولید محتوا

دفتر برنامه ریزی روزانه برای تولیدکنندگان محتوا

 

 

مخاطب: مدیران وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی
مولف: احمد اردیبهشت
فرمت کتاب: رقعی ۱۴۸ صفحه
انتشارات: کلید آموزش
شابک: ۱-۱۵۶-۲۷۴-۶۰۰-۹۷۸
قیمت: ۵۸ هزار تومان

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *