مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

برقراری رابطه دوستانه با در نظر گرفتن اصل شباهت

برقراری رابطه

اصل شباهت

همه ما این موضوع را تجربه کرده ایم که انسان ها در برقراری رابطه بیشتر مجذوب کسانی می شوند که در جنبه هایی از زندگی با هم شباهت دارند و از کسانی که دوستشان دارند، بیشتر تاثیر می پذیرند.

این نکته که به اصل شباهت معروف است، عواملی را که باعث می شوند ما کسی را بیشتر یا کمتر دوست داشته باشیم بررسی می کند.

برای مثال، جذابیت فیزیکی و ظاهری، نحوه تفکر، آمال و آرزوها و علاقه های یکسان در بین انسان ها از جمله مواردی هستند که نوعی کشش و جذابیت را در ذهن طرفین ایجاد می کنند.

تاثیری که شباهت در برقراری رابطه های دوستانه دارد را می توانیم به آسانی در میان افراد دور و برمان مشاهده کنیم. دوستی هایی که از علاقه به یک رشته ورزشی و یا تلاش برای رسیدن به یک هدف زیبای هنری به وجود می آیند و چون افراد، تفکر و بینشی نزدیک به هم دارند تا سالیان زیادی دوام پیدا می کنند.

تاثیر شباهت بیش از حدی است که بسیاری از ما تصور می کنیم.

شباهت های بی معنی در برقراری رابطه

احساس شما هنگام ملاقات افراد غریبه چیست؟ طبیعتا حسی نزدیک به بی تفاوتی در اغلب افراد دیده می شود. حال اگر متوجه شوید که فردی هم اسم شما می باشد، این احساس تا حد زیادی به سمت کنجکاوی و برقراری رابطه متمایل می گردد.

برقراری رابطه

شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از افراد سیگاری این نکته را تایید می کنند که هنگام سیگار کشیدن، نسبت به افرادی که سیگاری با مارک یکسان استفاده می کنند، حس بهتری دارند.

این شباهت های بی معنی از جمله مثال هایی هستند که نشان می دهند چگونه اصل شباهت می تواند در دورترین و جزئی ترین مسایل نیز سبب برقراری رابطه شود.

برقراری رابطه

به اشتراک گذاشتن ارزش ها سبب اعتبار بخشیدن به آنها می شود و یافتن ارزش مشترک با دیگری، باعث ایجاد علاقه متقابل و داشتن حس خوب می شود.

اگر هدف شما، برقراری رابطه با فردی است که تا حدودی وی را می شناسید، حتما در اولین دیدار و گفت و گوهای بین خود به دنبال موضوعاتی بگردید که در آنها اشتراک و توافق نظر دارید.

پیشنهاد آگاهتر:  اعتماد به نفس و چالش های انسان ها در رابطه با خودباوری

اصولا انسان ها علاقه دارند که نسبت به علایق خود با دیگران صحبت کنند و اگر این علاقه و گرایش به امری مشترک در بین طرفین تبدیل شود، تاثیر هم صحبتی بیشتر هم می شود.

برقراری رابطه

توجه داشته باشید که نمی توانید برای جذب مقابل به صورت ساختگی تظاهر به شباهت کنید. این نوع دروغ گویی به زودی آشکار می شود و تاثیرات مخربی آتی آن بسیار بیشتر از منفعت ضعیف احتمالی است.

شباهت شخصیتی و عاطفی

قطعا می دانید که معیار اصلی ازدواج برای افراد بسیاری، شباهت شخصیتی با شریک عاطفی و همسر آینده شان است. شباهت عاطفی را می توان مهم ترین و پیچیده ترین ابعاد شباهت میان افراد دانست که در برقراری رابطه های بلند مدت عاطفی، نقش تعیین کننده ای دارد.

عامل اصلی تشخیص شباهت های عاطفی، همان هوش عاطفی است.

در واقع این هوش عاطفی شماست که از طریق آن تشخیص می دهید که طرف مقابل تا چه اندازه از نظر شخصیتی و عاطفی به شما نزدیک است و برقراری رابطه عاطفی، چه قدر می تواند موفقیت آمیز باشد.


اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهارت های ارتباطی هستید این مقاله ها را از دست ندهید:

هوش کلامی به چه معناست و چه تاثیری در روابط ما دارد؟

کاهش تنش در روابط دوستانه، خانوادگی و اجتماعی

مهارت های سخنرانی را فرا بگیرید و به راحتی در جمع صحبت کنید


با تقویت هوش عاطفی خود به راحتی می توانید نگرش و رفتار افراد را تحت تاثیر شرایط محیطی تغییر دهید و از این ترفند در برقراری رابطه های جدی عاطفی استفاده کنید.

به کارگیری تکنیک های مرتبط با هوش عاطفی در کنار برخی رفتارها و تعاملات اجتماعی، می توانند باعث شوند که انسان ها پیشنهاداتی را بپذیرند که در شرایط دیگر احتمال پذیرش آنها بسیار کم و یا حتی غیرممکن بوده است.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن پانیذ

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *