مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

بهبود روابط عاطفی با رعایت ۵ نکته مهم و ساده

بهبود روابط عاطفی

بهبود روابط عاطفی غیر ممکن نیست

ایجاد صمیمیت و بهبود روابط عاطفی در زندگی مشترک و رابطه ها، امری است که امروزه به مشکل اصلی بسیاری از انسان ها در جوامع تبدیل شده است.

صرف نظر از ریشه یابی مشکلاتی که متاسفانه سبب تیره شدن روابط عاطفی می گردند، راهکارهایی وجود دارد که با پیگیری آنها می توان به راحتی شور و نشاط اولیه را به روابط باز گرداند.

فراموش نکنید که به هیچ وجه نمی توانید رابطه ای عاطفی بدون نقص و کامل برای خودتان فراهم کنید. اما اگر واقع بین باشید، می توان به کاهش مشکلات و کمرنگ کردن آنها امیدوار بود و قدم هایی در مسیر بهبود روابط عاطفی برداشت.

این مقاله ۵ مورد از بهترین و تاثیرگذارترین راه هایی را که می توانید برای بهتر شدن رابطه هایتان انجام دهید را به شما معرفی می کند که امیدواریم که با استفاده از آنها بتوانید زندگی شادتر و صمیمی تری را برای خود رقم بزنید.

۱_ افکار مخرب رابطه را برای همیشه دور بریزید

تا زمانی که افکار و توهمات منفی و مخرب در سر شما وجود داشته باشد نمی توانید امیدی به بهبود روابط عاطفی خود داشته باشید.

بهبود روابط عاطفی

حتما لازم است که در اولین گام این لطف را در حق خود و طرف مقابلتان انجام دهید و هر گونه سوء برداشت های پیشین و تفکرات منفی نسبت به هم را دور بریزید.

اگر به خوبی بتوانید از این مرحله گذر کنید، در ادامه لازم است که با کمک یکدیگر به جبران نقاط ضعف و حل مشکلات و اشتباهات قبلی بپردازید؛ زیرا تنها در این صورت است که می توانید به بهبود روابط عاطفی و زندگی خود امیدوار باشید.

۲_ برای بهبود روابط عاطفی به دنبال مقصر و گناهکار نگردید

حقیقت این است که مشکلات در یک مرحله و خود به خود به وجود نمی آیند؛ بلکه مشکلات ریز و درشتی که از زمان های گذشته روی هم جمع شده اند، در نهایت سبب بروز یک اختلاف بزرگ می گردند.

در اکثر اختلافاتی که در روابط رخ می دهد، هر دو طرف دچار اشتباهاتی می شوند و تقصیراتی دارند. بنابراین به جای جست و جوی مقصر، باید در صدد رفع تعارضات و بازگشت به روزهای صمیمی خود باشید.

به جای گشتن به دنبال مقصر، مشکلتان را حل کنید.

به دنبال گناهکار گشتن به جای حل معضلات، تنها دست و پا زدن در باتلاق مشکلات است. پس به جای این کار سعی کنید با کمک و احترام به نظر همدیگر مشکلاتتان را حل کنید.

۳_ فاصله گرفتن و کم محلی، آفت بزرگ بهبود روابط عاطفی است

اکثر انسان ها هنگام برخورد به مشکلات در روابط سعی می کنند که از دیگری فاصله بگیرند و کمتر صحبت کنند.

پیشنهاد آگاهتر:  هوش اجتماعی چیست و چه تاثیری در روابط ما دارد؟

چنین عکس العملی نه تنها به بهبود روابط عاطفی و حل مشکلات کمکی نخواهد کرد، بلکه روند رسیدن به یک راه حل و بازیابی صمیمیت از دست رفته را روز به روز دشوارتر خواهد کرد.

لازم نیست که در رویارویی با ناملایمات زندگی، این نوع انزوا و تنهایی مغرورانه را انتخاب کنید. به جای این کار، به عنوان یک انسان بالغ و رشدیافته با یکدیگر صحبت کنید و به دنبال بهترین راه حل برای مشکلات زندگی خود بگردید.

۴_ خاطرات خوش گذشته را به یاد بیاورید

به یاد آوردن خاطرات خوش گذشته همواره تاثیر مثبتی در ذهن و فکر شما خواهد داشت. این گونه افکار سبب می شوند که نسبت به آن روزهای خوب و صمیمی گذشته به نوعی حسرت بخورید و بخواهید دوباره به آن روزها بازگردید.

همواره مسافرت های خودمانی، جشن ها و دورهمی ها، اتفاقات خوش و تمام خاطرات خوبتان را در ذهن داشته باشید و در مواقع دشوار زندگی آنها را به یاد آورید.

بهبود روابط عاطفی

تردید نداشته باشید که اگر این خاطرات را برای هم تعریف کنید، فضای متشنج رابطه رو به صمیمیت می گراید و گام بزرگی را در مسیر بهبود روابط عاطفی خود بر می دارید.

۵_ تجربه ها و کارهای جدید در بهبود روابط عاطفی بی تاثیر نیستند

اگر احساس می کنید که زندگی مشترک عاطفی شما یکنواخت پیش می رود، وقت آن رسیده است که به ایجاد یک تجربه مشترک جدید دست بزنید.

یک سفر مشترک به یک منطقه جدید داشته باشید و چند روزی را در دل طبیعت و جنگل بگذرانید. اجازه بدهید کمی بی نظمی وارد زندگی نرمال شما شود و با همدیگر تجربه های جدیدی داشته باشید.


بیشتر بخوانید:

کاهش تنش در روابط دوستانه، خانوادگی و اجتماعی

۶ نکته در برقراری ارتباط موثر که از آنها بی خبرید

برقراری رابطه دوستانه با در نظر گرفتن اصل شباهت


همچنین می توانید یک برنامه ورزشی مشترک را وارد برنامه خود کنید و از تاثیرات مثبت ورزش و تناسب اندام هم لذت ببرید.

روی هم رفته تغییر سبک زندگی در برخی موارد می تواند به بهبود روابط عاطفی منجر شود. بسیاری انسان ها در شرایط روتین و تکراری بی حوصله می شوند و شاید همین نکته اساس ترین مشکل در زندگی عاطفی شما باشد.

 

دانلود کتاب مدرس مرجع

کتاب مدرس مرجع

چگونه بهترین مدرس حوزه خود باشیم و زندگی دیگران را متحول کنیم؟

 

 

نویسنده: ژان بقوسیان
فرمت کتاب: رقعی در ۱۸۴ صفحه
فرمت صوت: MP3 دانلودی
انتشارات: کلید آموزش
نوبت چاپ: هفتم
شابک: ۹-۱۴۷-۲۷۴-۶۰۰-۹۷۸
قیمت: ۲۹ تا ۵۹ هزار تومان

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *