مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

جذب دیگران در اولین برخورد تنها با رعایت ۳ نکته کلی

جذب دیگران در اولین برخورد

جذب دیگران در اولین برخورد چگونه ممکن است؟

آیا علاقه دارید در اولین برخورد با دیگران، تاثیری بزرگ از خودتان بر فکر و ذهن آنها بگذارید؟ پس با ما همراه باشید تا تکنیک های جذب دیگران در اولین برخورد را به شما نشان دهیم.

اصولا ارتباطات اجتماعی یکی از بزرگ ترین بخش های جدایی ناپذیر از زندگی انسان ها به شمار می رود. بدین معنی که کلیه انسان ها، کم و بیش دوست دارند که با حرف های خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهند و آنها راجذب خود کنند.

روانشناسان زیادی درباره تاثیر افراد بر دیگران قانون بیست هشتاد را به کار می برند. آنها می گویند که هشتاد درصد تاثیری که می توانید بر دیگران داشته باشید، در بیست درصد اولیه نخستین دیدار شما انجام می پذیرد.

بدین ترتیب توجه و تمرکز بر روی جذب دیگران در اولین برخورد بسیار مهم می باشد و همه ما باید خودمان را برای هر چه بهتر انجام دادن آن آماده کنیم. البته این تاثیرگذاری به معنی دروغ گفتن به طرف مقابل برای تحت تاثیر قرار دادن وی نیست؛ بلکه تنها به رعایت بایدها و نبایدهایی اشاره دارد که در چنین شرایطی باید در نظر بگیریم.

۱_ به حرکات و زبان بدن خود توجه کنید

شاید بتوان گفت که بیش از نیمی از احساسی که نسبت به طرف مقابلتان دارید، به صورت ناخودآگاه از طریق زبان بدنتان به وی منتقل می گردد.

حرکات دست ها، پاها، سر و حالت صورت و بدنتان به طرف مقابل می فهماند که آیا اشتیاقی به برقراری ارتباط با وی دارید یا خیر. پس تا حد امکان باید خودتان را علاقه مند به گپ و گفتگو نشان دهید و هرگز کاری نکنید که طرف مقابل حس کند نسبت به ادامه گفتگو سرد و مردد هستید.

جذب دیگران در اولین برخورد

همچنین با اطلاع از زبان بدن طرف مقابل، باید ببینید که آیا آنها نیز به ادامه این ارتباط با شما علاقه دارند؟ در صورتی که پاسخ منفی بود هرگز عملی از شما سر نزند که جنبه اصرار برای ایجاد یک رابطه داشته باشد.

کتاب های متنوعی وجود دارند که معنی و مفهوم انواع حرکات بدن را به شما توضیح می دهند. حتما با تهیه یک منبع خوب، نسبت به زبان بدنتان به آگاهی برسید و اولین قدم را در مسیر جذب دیگران در اولین برخورد بردارید.

۲_ لحن صحبت، نکته ای بسیار مهم در جذب دیگران در اولین برخورد است

لحن صحبت شما نشان می دهد که چه شخصیت و اصالتی دارید و چه احترامی برای طرف مقابل قائل هستید. هرگز در اولین برخورد زبانی بیش از حد صمیمی و خودمانی نداشته باشید.

پیشنهاد آگاهتر:  بهبود روابط عاطفی با رعایت 5 نکته مهم و ساده

باید در نظر بگیرید که ایجاد یک رابطه موفق نیاز به زمان است و برخورد اول تنها بخشی از مراحل اولیه آن به حساب می آید.

تا زمانی که نسبت به شخصیت، باورها، اصالت و طرز تفکر طرف مقابلتان به آگاهی نسبی نرسیده اید، زبانی نیمه رسمی و مودبانه داشته باشید و آرام، شیوا، به دور از استرس و در نهایت احترام با آنها صحبت کنید.

جذب دیگران در اولین برخورد

این نکته یکی از بزرگ ترین معضلاتی است که جوانان و نوجوانان درگیر آن هستند و متاسفانه می پندارند هر چه صمیمیت بیشتری در اولین برخورد نشان دهند، بیشتر می توانند انسان ها را به خود مجذوب کنند.

۳_ نقاط ضعفتان را شناخته و اصلاح کنید

هر چه بیشتر با دیگران برخورد داشته باشید و برای ایجاد روابط مثبت جدید تلاش کنید، به همان اندازه نسبت به نقاط ضعف خود در جذب دیگران در اولین برخورد به آگاهی می رسید و می توانید آنها را اصلاح کنید.

بزرگ ترین دارایی در این قسمت، شجاعت و نداشتن ترس است. باور کنید که دیگران نیز مانند شما انسان هستند، نقاط ضعف و قدرتی دارند، به دنبال آرزوها و خواسته های خود هستند و چه بسا که اشتراکات زیادی با شما داشته باشند.

بدون خجالت و ترس برای صحبت کردن با آنها پیش قدم شوید و تلاش کنید تا نقاط مشترکی را بین خود بیابید. با صحبت و تمرکز بر روی این اشتراکات، و با رعایت اصولی که پیشتر ذکر کردیم به راحتی می توانید آنها را جذب خود کنید.


بیشتر بخوانید:

هوش هیجانی خود را تقویت کنید و زندگی بهتری داشته باشید

هوش کلامی به چه معناست و چه تاثیری در روابط ما دارد؟

مهارت های سخنرانی را فرا بگیرید و به راحتی در جمع صحبت کنید


پس جذب دیگران در اولین برخورد کار چندان سختی نیست.

تنها کافی است با تلاش و استمرار درباره رفتارهای خود به خودآگاهی برسیم و بدون پیش داوری و ترس از قضاوت افراد، با انسان های جدید وارد برقراری ارتباط شویم.

 

مجموعه صوتی کتابخانه موفقیت

مجموعه صوتی کتابخانه موفقیت

۱۴ جلد کتاب صوتی نوشته برایان تریسی برای مدیران

 

 

نویسنده: برایان تریسی
مترجم: ژان بقوسیان
گوینده: محسن زرآبادی پور
تعداد کتاب‌های صوتی: ۱۴ جلد
فرمت: MP3 دانلودی
قیمت: ۲۶۶ هزار تومان
 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *