مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

مهارت های سخنرانی را فرا بگیرید و به راحتی در جمع صحبت کنید

مهارت های سخنرانی

یادگیری مهارت های سخنرانی ، لازم برای همه افراد

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هنگام صحبت و سخنرانی در یک جمع دچار مشکل می شوید، حتما این مقاله را مطالعه کنید تا مهارت های سخنرانی را یاد بگیرید.

تمامی تکنیک هایی که در این مقاله به شما معرفی می کنیم، نه تنها سبب کاهش استرس و اضطراب شما در هنگام سخنرانی می گردد، بلکه قدرت نفوذ و تاثیر گذاری شما را در ذهن مخاطب و شنوندگان افزایش می دهد و سبب می شود سخنرانی قدرتمندی داشته باشید.

 بدون تردید یادگیری مهارت های سخنرانی تنها به محیط های حرفه ای، شغلی و دانشگاهی و علمی مربوط نمی شود و این تکنیک ها می توانند توانایی ما را برای نفوذ در ذهن دیگران و تحت تاثیر قرار دادن آنها در هر زمینه ای افزایش دهند.

در این مقاله می خواهیم به معرفی اثرگذارترین مهارت های سخنرانی برای استفاده شما عزیزان بپردازیم.

زبان بدن در مهارت های سخنرانی

آیا می دانید بیش از نیمی از منظور و مفهوم سخنان شما هنگام سخن گفتن از طریق زبان بدنتان انجام می شود؟

مهارت های سخنرانی

در واقع همین حرکات ساده دست ها، پاها، نحوه نشستن و ایستادن، برقراری ارتباط چشمی و مواردی نظیر آنها هستند که قسمت اعظم پیام ها و احساسات شما را به شنونده منتقل می کنند.

شما تا چه حد در شناخت حرکات زبان بدن خود و کنترل این حرکات مهارت دارید؟

اگر به خوبی قادر به تشخیص زبان بدن دیگران و کنترل زبان بدن خود هستید به شما تبریک می گوییم؛ زیرا همین نکته، اولین و مهم ترین گام در زمینه سخنرانی و سخنوری است.

اما اگر احساس می کنید در این زمینه ضعیف هستید حتما نسبت به مطالعه بیشتر درباره زبان بدن و رسیدن به خودآگاهی نسبت به این حرکات بدون اراده خود اقدام کنید. یک کتاب مناسب در این زمینه می تواند منبع بسیار خوبی برای نیل به این هدف باشد.

توجه به ویژگی های شنوندگان

قبل از صحبت در یک جمع و یا حتی یک شخص، حتما اطلاعاتی پیرامون علایق، سلیقه ها، آمال و آرزوها و ویژگی های کلی آنها داشته باشید.

مهارت های سخنرانی

آیا قرار است سخنرانی شما مربوط به عده ای از دانشجویان یا دانش آموزان باشد؟ پس قطعا باید حرف هایی بزنید که مناسب سن و اهداف آنها باشد.

پیشنهاد آگاهتر:  5 ویژگی که نشانگر یک رابطه عاطفی سالم هستند

پس بدون شک ویژگی های عمومی مخاطبان، مسیر سخنرانی شما را تعیین می کند. لازم است که قبل از تنظیم و تولید محتوا برای ارائه خود، برای مدتی خودتان را جای آنها بگذارید و به این نکته فکر کنید که آنها علاقه دارند چه چیزی بشنوند و چه چیزهایی توجهشان را جلب خواهید کرد.

با تفکر در مورد این مسائل به راحتی می توانید قدم به قدم مهارت های سخنرانی خود را تقویت کنید و یک سخنرانی موفق و تاثیرگذار ارائه دهید.

تسلط بر جمله ها

لازم به توضیح نیست که شما پیامتان را به وسیله کلمات و جملات به مخاطب منتقل می کنید. پس انتخاب کلمات و لغات مناسب تاثیری مستقیمی در اثربخشی کلام شما خواهد داشت.

همچنین لحن بیان و لحن گفتار از دیگر مهارت های سخنرانی هستند که در کنار تسلط بر جمله ها باید به آنها توجه کنید.

اگر لحن بین شما مناسب نباشد، احتمال این که مخاطب نسبت به شما جبهه گیری داشته باشد بالا می رود. همچنین لحن بیان بیش از حد عامیانه و غیر رسمی، شنوندگان را نسبت به شایستگی و لیاقت شما در مقامتان به شک وا می دارد.


بیشتر بخوانید:

هوش کلامی به چه معناست و چه تاثیری در روابط ما دارد؟

پرورش خلاقیت و استعداد، محرک اصلی در زندگی

هوش اجتماعی چیست و چه تاثیری در روابط ما دارد؟


در نتیجه لازم است که پس از تنظیم جمله ها و محتوای کلام، نسبت به نحوه گفتار و بیان خود نیز فکر کنید.

اجازه ندهید که در این زمینه احساسی منفی به مخاطب منتقل شود. در عوض باید تمام سعی خود را بر این نکته متمرکز سازید که شنوندگان به شما اعتماد کنند و با علاقه به سخنان شما گوش دهند.

دانلود الگوی پیراهن

 

الگوی دوخت پیراهن کاترین

در قالب فایل PDF و با کیفیت اصلی

 

 

بعد از خرید و پرینت فایل الگوی دوخت پیراهن صفحات آن را طبق شماره در کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید. سپس با استفاده از این الگو، مطابق با سایز مورد نظرتان پارچه زیبای پیراهنی خود را برش بزنید و شروع به دوختن پیراهن کنید.

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *