مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

استراتژی بازاریابی چیست؟ ۵ استراتژی موفق بازاریابی در کسب و کار

استراتژی بازاریابی

استراتژی بازاریابی به چه معناست؟

منظور از استراتژی بازاریابی به زبان ساده، کلیه اقدامات و سیاست هایی است که برای تحقق اهداف بازاریابی در کسب و کار و در قالب یک برنامه بازاریابی جامع انجام می گیرند.

در واقع هدف اصلی صاحبان کسب و کار این است که فعالیت های بازاریابی آنها نتیجه بخش باشد و برای رسیدن به این هدف از استراتژی های مختلفی بهره می گیرند.

در مقاله معرفی شغل های نوظهور به برخی از نیازهای نو و مشاغلی که به طبع این نیازهای جدید در جوامع در حال رشد هستند اشاره کردیم. اما توجه داشته باشید که بازاریابی برای کسب درآمد بیشتر، در دنیای کسب و کار امروزی، یکی از اجزای جدایی ناپذیر بیزینس است.

بر این اساس لازم است که اهداف اصلی و بازار هدف مشخص گردد، وضعیت مالی واحد کسب و کار بررسی گردد، بودجه در دسترس تحت نظر قرار گیرد و در نهایت کلیه سیاست های موجود و عملیاتی بررسی گردد.

استراتژی بازاریابی

در ادامه به ۵ مورد از موفق ترین استراتژی های بازاریابی در جهان اشاره می کنیم. شاید یکی از این سیاست ها بتواند راه حلی برای مشکلات اقتصادی کسب و کار شما باشد.

بازاریابی محدوده نزدیک Close-range Marketing

قطعا تا به حال پیامک هایی مبنی بر اطلاع رسانی در خصوص جشنواره های فروش و ارائه تخفیفات مدت دار در فروشگاه های مختلف سطح شهر دریافت کرده اید.

کلیه این فعالیت ها تحت عنوان بازاریابی محدوده نزدیک بررسی می گردند و از راه های مختلفی مانند ارسال پیامک و ایمیل انجام می گردند.


بهترین تکنیک های بازاریابی در سال ۲۰۲۰ را بشناسید


فعالان زیادی در زمینه ارتباطات وجود دارند که با کمک گرفتن از آنها می توانید از این استراتژی بازاریابی پرکاربرد برای رونق کسب و کارتان کمک بگیرید.

استراتژی بازاریابی ویروسی Viral Marketing

سیاستی اتخاذ کنید که مشتریان شما تمایل داشته باشند تا درباره کالا یا خدمات دریافتی از شما با دوستان و آشنایان خود گفت و گو کنند.

شاید بتوانید با ایجاد ارزش افزوده و یا ارائه خدماتی نو و انحصاری این کار را انجام دهید.

استراتژی بازاریابی

استراتژی بازاریابی ویروسی در کشور ما، از طرف بسیاری از رستوران داران انجام می گردد و هر یک سعی دارند با ارائه سبک و روشی تازه در خدمات خود، این انگیزه را در افراد به وجود آورند که در جمع دوستان، در مورد خدمات این رستوران صحبت کنند و افراد برای یک بار هم که شده، مشتری این رستوران ها و کافه ها باشند.

پیشنهاد آگاهتر:  هک رشد در کسب و کار با هدف فروش بیشتر

بازاریابی فصلی Seasonal Marketing

استراتژی بازاریابی فصلی تنها به تغییر فصول در طول سال محدود نمی گردد.

لازم است که موقعیت ها و مناسبت های مختلف را بر روی تقویم سال جاری مد نظر قرار دهید و خدمات و کالاهای خود را با استراتژی بازاریابی فصلی در این روزهای خاص به مشتریانی بیشتری ارائه دهید.


بازاریابی اینترنتی چگونه سبب فروش بیشتر می گردد؟


زمستان و تابستان، عید نوروز، مناسبت هایی نظیر ولنتاین و اعیاد مختلف، همه و همه می توانند در بازاریابی فصلی به شما کمک کنند.

پیشنهاد می کنیم که تاریخ تولد مشتریان خود را ثبت کنید و در این روزهای خاص، تخفیف و هدایای خرید خاصی را به آنها پیشنهاد دهید.

استراتژی بازاریابی با اشانتیون Freebie Marketing

ارائه یک هدیه کوچک بسیاری از مشتری ها را برای خرید بیشتر ترغیب می کند، حتی اگر به کالای خریداری شده نیازی هم نداشته باشند.

استراتژی بازاریابی

شما می توانید کالاهای خود را به صورت ارائه پیشنهاد پکیجی به مشتریان بیشتری بفروشید. تجربه نشان داده است که این شیوه فروش پکیجی، یک استراتژی بازاریابی موفق در دنیای کسب و کار است.

بازاریابی قطره ای Drip Marketing

در روش آبیاری قطره ای، محصولات کشاورزی به کمک مقداری کمی آب که به صورت قطره چکانی و در زمان های ثابت دریافت می کنند پرورش می یابند. بازاریابی قطره ای نیز بر همین اساس بنا شده است.


بازاریابی مصرفی و تاثیر آن در فروش بیشتر


استراتژی بازاریابی قطره ای همواره ارتباط و تعامل شما را با مشتریان حفظ می کند. بر همین اساس، مشتریان با احتمال بسیار بالایی هرگز مجموعه کسب و کار شما را فراموش نمی کنند.

این عامل سبب می شود که افراد در هر زمانی که آمادگی خرید داشته باشند به یاد شما بیفتند و برای انجام خرید به محل کسب و کارتان مراجعه کنند.

 

دانلود کتاب افزایش عملکرد

کتاب افزایش عملکرد

انجام کارهای یک هفته در یک روز با افزایش عملکرد شخصی

 

 

نویسنده: ژان بقوسیان
فرمت کتاب: رقعی در ۱۶۶ صفحه
انتشارات: کلید آموزش
سال چاپ: ۱۳۹۸
شابک: ۳- ۱۴۹-۲۷۴- ۶۰۰- ۹۷۸
قیمت: ۳۵ هزار تومان

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *