مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

بازاریابی مصرفی و تاثیر آن در فروش بیشتر

بازاریابی مصرفی

بازاریابی مصرفی به چه معناست؟

مفهوم بازاریابی مصرفی بدین معنی است که صاحبان کسب و کار سعی می کنند با حذف تمامی واسطه ها، فروش و معاملات خود را مستقیما با مصرف کننده نهایی انجام دهند.

در واقع بازاریابی مصرفی در مقابل بازاریابی صنعتی قرار دارد و هدف اصلی آن کاهش قیمت نهایی کالا با حذف واسطه ها و هزینه های جانبی آن است.

صاحبان کسب و کارهایی که استراتژی بازاریابی خود را بر مبنای بازاریابی مصرفی قرار می دهند، تنها به دنبال یافتن مصرف کننده نهایی هستند. آنها به خوبی می دانند که برای کاهش حداکثری قیمت نیاز دارند که کلیه واسطه ها را شناسایی و حذف کنند.

بازاریابی مصرفی

بازاریابی مصرفی رفتاری جزئی را در پیش می گیرد

از آنجایی که این متد بازاریابی به دنبال فروش کالا به مصرف کننده نهایی است، می توان چنین برداشت کرد که رفتاری جزئی نگر را مد نظر قرار می دهد.

در نتیجه تولیدکننده و یا ارائه دهنده خدمات، بایستی به طور مستقیم با مشتری در ارتباط باشد، اطلاعات لازم را در مورد وی کسب کند، اصل مشتری نوازی را رعایت کند و بتواند مشتری را تحت هر شرایطی راضی و خشنود نگه دارد.

نقش کلیدی تبلیغات

بدون تردید، تبلیغات در هر زمینه ای و با اتخاذ هر گونه سیاستی برای بازاریابی، یکی از ملزومات رونق کسب و کار و فروش بیشتر به حساب می آید.

در بازاریابی مصرفی نیز تبلیغات نقش کلیدی دارد و عمده توجه تولیدکنندگان محتوای بصری تبلیغات باید بر روی زیبا نشان دادن محصول و جذابیت آن در ذهن مشتریان متمرکز گردد.

کیفیت بالای محصولات و خدمات در کنار تبلیغات موثر، دومین فاکتور برای حفظ وفاداری مشتریان است.

توجه داشته باشید که مشتری های شما تا آنجایی به برند و محصولات شما وفادار می مانند که بدانند کیفیت مورد نظرشان را با قیمت مناسب تری پیدا نخواهند کرد.

در نتیجه اگر برند جدیدی بتواند با خلاقیت و ابتکار خود به رقیبی در زمینه فعالیت شما تبدیل گردد، شک نداشته باشید که در صورت ارائه کالای بهتر و یا قیمت پایین تر تمام مشتریان قدیمی شما جذب آن می شوند.

گره خوردن بازاریابی مصرفی با رسانه های اجتماعی

از آنجایی که هدف ما در بازاریابی مصرفی پیدا کردن تک تک مصرف کنندگان نهایی است، در نتیجه باید محیطی را برای این کار انتخاب کنیم که اکثر این مصرف کنندگان در آنجا حضور داشته باشند.

پیشنهاد آگاهتر:  مشاغل خانگی نوین و تغییر فضای کسب و کار آینده
بازاریابی مصرفی

فضای مجازی و رسانه های اجتماعی در جهان امروز به بزرگ ترین مکان گردهمایی انسان ها تبدیل شده اند که می توانید افراد زیادی را در آن بیابید که این قابلیت را دارند تا به یکی از مشتریان بالقوه شما تبدیل شوند.

با تمرکز بر روی ویژگی ها، سلایق و خصوصیات اخلاقی افراد، بهترین و وفادارترین مشتری های خود را بیابید.

تنها کافی است ببینید که چه صفحه هایی در زمینه محصولات شما فعالیت دارند و چه کسانی آنها را دنبال می کنند. این تنها یکی از راه های یافتن افراد علاقه مند به تولیدات شماست.

کمک گرفتن از کمپین ها و چالش ها

اصولا در راه اندازی کمپین ها و چالش ها در فضای مجازی باید بتوانید وعده ای خارق العاده و تحریک کننده برای مشتریان خود در نظر بگیرید.

آیا دقت کرده اید که برخی شرکت ها برای متقاعد کردن انسان ها به خرید محصولات خود به آنها می گویند که در صورت عدم حصول نتیجه مطلوب حاضرند تمام هزینه پرداخت شده را به مشتری باز گردانند؟

صرف نظر از این که آیا واقعا این کار را انجام می دهند یا خیر، تاثیر چنین وعده ای تاثیر زیادی در تغییر رفتار مشتری های شکاک می گذارد. کسی که در انجام خرید خود تردید دارد با شنیدن این وعده با خیال راحت تری اقدام به خرید می کند؛ زیرا تا حدی مطمئن می شود که این کالا کیفیت مورد انتظار وی را دارد.


بیشتر بخوانید:

بازاریابی اینترنتی چگونه سبب فروش بیشتر می گردد؟

هک رشد در کسب و کار با هدف فروش بیشتر

هوش اقتصادی و سواد مالی خود را بیشتر بشناسید


راه اندازی کمپین های مختلف تا حد زیادی به فرهنگ و روحیات عمومی یک جامعه وابسته است.

نکته کلی در راه اندازی یک کمپین این است که باید به اندازه کافی خارق العاده باشد. باید بتواند توجه مردم را به خود جلب کند، تا حدی که حرف و سخن این کمپین تا حد قابل قبولی بر سر زبان ها بیفتد.

 

دانلود مقاله تاثیر شادی کارکنان

مقاله شادی کارکنان

دانلود مقاله تاثیر شادی کارکنان بر کارآیی سازمان‌ها

 

 

قالب مقاله: word و با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات: ۱۰ صفحه
فونت: B Mitra با سایز ۱۴ استاندارد

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *