مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

شغل های نوظهور در ایران و جهان را بشناسید

شغل های نوظهور

شغل های نوظهور در دنیا

با پیشرفت فناوری و ارتباطات و گسترش روزافزون استارت آپ ها و خدمات آنها، نیازهایی برای انسان در جامعه امروزی به وجود آمده است که زمینه ایجاد شغل های نوظهور و پردرآمدی را فراهم آورده است.

برخی از ایده های خلاقانه جوانان در دنیای کسب و کار امروزی، باعث تحول در زمینه های فعالیت بیزینس ها گشته است که در نهایت نتیجه این ایده ها تا به اینجای کار، رشد و فعالیت شغل های نوظهور در سرتاسر جهان شده است که می خواهیم شما را با این مشاغل آشنا کنیم.

پیشنهاد می کنیم که اگر شما هم به دنبال تغییر شغل و یا راه اندازی یک بیزینس پرسود و پولساز هستید تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

شغل های نوظهور در حوزه هوش مصنوعی

جای تعجبی نیست که با این سرعت پیشرفت فناوری و تاثیر آن در تمامی ابعاد زندگی انسان ها، هوش مصنوعی در صدر لیست زمینه ساز فعالیت های شغل های نوظهور در جهان قرار می گیرد.

شغل های نوظهور

از امنیت سایبری و علوم داده ها گرفته تا اتصال وسایل خانگی به گوشی های تلفن همراه، همه و همه از ایده های متخصصان هوش مصنوعی نشات می گیرند و پیش بینی می شود مشاغل جدیدی در این عرصه هم پدیدار شوند.

اگر به دنبال انتخاب رشته مناسب دانشگاهی و موفقیت در رشته تحصیلی خود هستید، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات رشته های مناسبی برای فردای انسان ها خواهند بود.

شغل های نوظهور در حوزه مهارت های نرم

پیشرفت اتوماسیون و ماشینی شدن هر چه بیشتر زندگی روزمره، نیاز به کار فیزیکی انسان ها در زمینه های صنعتی و خدماتی را کمتر کرده است.

اما در مقابل، مهارت های نرم از جمله خلاقیت، مشاوره، برقراری ارتباطات و سایر مهارت های انسانی بیش از پیش در جامعه در حال مورد توجه قرار گرفتن هستند.

اگر احساس می کنید که در زمینه یکی از مهارت های نرم انسانی استعداد دارید، حتما به آن توجه کنید و این جنبه از وجود خود را شکوفا سازید.

متدولوژی، روش شناسی و یا علم اسلوب

پس از شناسایی یک استعداد، نوبت به ایده پردازی و ارائه روش های نوین برای انجام کارهای مختلف می گردد؛ به صورتی که شرکت ها و صاحبان کسب و کارها، کمترین هزینه و زحمتی را متحمل شوند و بدون شک، روش شناسی پایه و اساس شغل های نوظهوری در آینده خواهد بود.

این جمله از بیل گیتس را به یاد آورید:

من همیشه آدم های تنبل را برای سخت ترین کارها انتخاب می کنم؛ زیرا آنها راحت ترین راه را برای انجام آن کار پیدا می کنند.

شغل های نوظهور

همین جمله از نابغه اقتصادی دنیای امروز ما نشان می دهد که متدولوژی یا روش شناسی و ارائه روش ها و راهکارهای جدید و به صرفه تا چه اندازه برای دنیای فردای ما مهم است.

پیشنهاد آگاهتر:  شغل های نوظهور پردرآمد که قبلا وجود نداشتند

تخصص در حیطه موفقیت مشتری

اصطلاح موفقیت مشتری که به تازگی وارد لغت نامه واژگان کسب و کار شده است، روز به روز توجه مدیران بیزینس های بزرگ و کوچک را به خود جلب می کند که سبب ایجاد شغل های نوظهوری هم شده است.

موفقیت مشتری به معنی کلیه فعالیت هایی است که به منظور ایجاد رابطه ای هر چه بهتر و هر چه نزدیک تر بین مشتری و بخش های مختلف کسب و کار انجام می شوند.

در نتیجه انجام چنین فعالیت هایی، مشتریان با بخش های مختلف بازاریابی، فروش و مدیریت خدمات تعامل پیدا می کنند و به تجربه ثابت شده است که چنین تعاملی به فروش بیشتر و سود افزاینده ای می انجامد.

موفقیت مشتری به دنبال رضایت مشتری و فروش هوشمندانه است و چنین عرصه ای نیازمند متخصصان مدیریت کسب و کار و بازاریابی خواهد بود.

شغل های نوظهور

شغل های نوظهور در حیطه بهداشت رفتاری

تشکیل خانواده های یک نفره و آمار بالای فروپاشی ازدواج ها که متاسفانه در جهان کنونی رو به رشد می باشد، سبب شده است که جامعه امروز و فردا نیازی اساسی به تکنسین های بهداشت رفتاری پبدا کند.


بیشتر بخوانید:

بهترین مشاغل در ایران در سال ۲۰۲۰ که رشدی انفجاری خواهند داشت

پولسازترین مشاغل برای زنان در ایران را بشناسید

مشاغل پرسود در ایران با سرمایه کم را بشناسید


برای فعالیت در این گونه مشاغل، لازم است که افرادی دلسوز و پرمهر نسبت به نوع بشر و با مهارت های نرمی از جمله قدرت کلامی و نفوذ بر ذهن افراد را به کار بگیریم تا بتوانیم به هدف ارتقای بهداشت رفتاری در جامعه دست یابیم.

بهداشت رفتاری موجب بروز شغل های نوظهوری برای ارتقای سطح اطلاعات اقشار مختلف جامعه، با ویژگی ها و فرهنگ های مختلف خواهد شد و پیش بینی می شود که در جهان پیش رو، جایی خالی برای این گونه مشاغل داشته باشیم.

 

دانلود مقاله بازاریابی عصبی

مقاله بازاریابی عصبی

بازاریابی عصبی، ابزاری استراتژیک برای پیش بینی نحوه تأثیر اینستاگرام

 

 

قالب مقاله: word و با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات: ۲۶ صفحه
فونت: B Mitra با سایز ۱۴ استاندارد

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *