مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

هک رشد در کسب و کار با هدف فروش بیشتر

هک رشد در کسب و کار

مفهوم کلی هک رشد در کسب و کار

به طور جامع می توان هک رشد در کسب و کار را به استفاده از روش های کم هزینه و پرتاثیری نسبت داد که در نهایت از طریق سنجش اجتماعی و ارائه بهتر، سبب رشد سریع در فروش می گردند.

تکنیک های به کار گرفته شده در زمینه هک رشد بسیار گسترده هستند. از سئو و تولید محتوای مشتری پسند گرفته تا بازاریابی ویروسی و تبلیغات در رادیو و تلویزیون را شامل می شوند؛ اما همگی آنها بر این هدف واحد اتفاق نظر دارند که در نهایت بتوانند با صرف کم ترین هزینه، بیشتری تعداد مشتری را برای یک بیزینس فراهم کنند.

هک رشد، تکنیکی حیاتی برای استارت آپ ها

با توجه به این که عموم کسب و کارهای نوپا در ابتدای امر با محدودیت های مالی مواجه هستند، استفاده از تکنیک هک رشد در کسب و کار آنها بسیار ضروری است.

به جرات می توان گفت که شروع کنندگان کسب و کارهای جدید، تنها به جذب بازار و فروش بیشتر می اندیشند. از این رو نیاز دارند تا چندین روش را برای بازاریابی آزمون و خطا کنند.

حال اگر مقدار هزینه مصرفی برای هر یک از این روش ها در نظر گرفته نشود، در صورت نتیجه بخش نبودن تکنیک های بازاریابی، به زودی با شکست مواجه خواهند شد.

توجه داشته باشید که تکنیک های هک رشد در کسب و کار با اصول بازاریابی کلاسیک و تفاوت دارند و همگی آنها در اصل به کاهش هزینه های بازاریابی و تاثیر بیشتر فکر می کنند.

استراتژی های هک رشد در کسب و کار و بازاریابی

رسانه های اجتماعی

تاثیرگذاری فعالیت در این رسانه ها بر هیچ کس پوشیده نیست. ولی ما در اینجا می خواهیم به نکته دیگری در قبال این رسانه ها اشاره کنیم.

تمرکز اصلی خود را بر آن دسته از رسانه های اجتماعی بگذارید که رقیبان شما در صورت وجود، فعالیت تاثیرگذاری در آنها ندارند.

هک رشد در کسب و کار

برای مثال در کشور ما، اینستاگرام اولین و اصلی ترین رسانه ای است که استارت آپ ها در ابتدای کار به سراغش می روند که برای فعالیت بیزینسی کاملا مناسب است و عده زیادی از آن استفاده می کنند.

اما اینستاگرام تنها گزینه پیش رو برای هک رشد در کسب و کار در فضای بزرگ مجازی نیست. مطمئن باشید که رسانه های دیگری هم وجود دارند که افراد زیادی در آنها فعالیت می کنند و هیچ رد پایی از رقیبان شما در آنها دیده نمی شود.

پیشنهاد آگاهتر:  مشاغل خانگی نوین و تغییر فضای کسب و کار آینده

شراکت با نام های تجاری موفق

شما می توانید به منظور رشد سریع، فعالیت خود را با کمپانی هایی گره بزنید که تا حدودی در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفته اند.

این روش هک رشد در کسب و کار علاوه بر این که مخاطبان زیادی را برای بازار شما فراهم می کند، این امکان را هم به شما می دهد تا در ذهن مشتری های خود اعتبار پیدا کنید.

اگر کمی به دنیای کسب و کار اطراف خود توجه کرده باشید قطعا مثال های موفقی از این کار را دیده اید. مثلا اگر فعالیت استارت آپ شما در زمینه تولید نوشیدنی های متنوع است، شراکت با یک رستوران موفق می تواند گزینه انتخابی مناسبی باشد.

هدیه دادن برای جذب مشتری

صرف هزینه ای اضافی برای معروفی محصولات و خدمات به مشتری های جدید به هیچ وجه غیرمنطقی نیست.

اگر در نظر دارید وسایل کمک آموزشی، کتاب های کمک درسی و یا لوازم التحریر بفروشید، ارائه یک هدیه مانند خطکش و یا پاک کن و مدادتراش به دانش آموزان یک مدرسه در بازاریابی و فروش شما بی تاثیر نخواهد بود.

هدیه دادن ضمن این که سبب معرفی شما به افراد می گردد، نوعی علاقه و محبت نیز در ذهن مشتری نسبت به برند شما ایجاد می کند.

راه اندازی چالش هک رشد در کسب و کار

به تجربه ثابت شده است که راه اندازی مسابقات برای کسب یک جایزه، خود به خود سبب این می گردد که افراد در مورد شما صحبت کنند، دوستان خود را به این چالش دعوت کنند و خود مبلغی برای برند شما باشند.


اگر علاقمند به مطالعه بیشتر در این زمینه هستید این مقالات را به شما پیشنهاد می کنیم:

بازاریابی اینترنتی چگونه سبب فروش بیشتر می گردد؟

کسب و کار پرسود تان را با ۴ پرسش مهم شروع کنید


برای انتخاب چالش مناسب کسب و کار خود باید از خلاقیت خود یا دیگران کمک بگیرید.

همکاری با خیریه ها برای برانگیختن حس انسان دوستی افراد نیز بسیار موثر است. دقت کنید که تلاش خلاقانه افراد برای حل معمایی خاص یا انجام کاری خلاقانه مد نظر باشد و جایزه تدارک دیده شده هم به اندازه کافی تحریک کننده باشد.

 

دانلود کتاب تقویم تولید محتوا

کتاب تقویم تولید محتوا

دفتر برنامه ریزی روزانه برای تولیدکنندگان محتوا

 

 

مخاطب: مدیران وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی
مولف: احمد اردیبهشت
فرمت کتاب: رقعی ۱۴۸ صفحه
انتشارات: کلید آموزش
شابک: ۱-۱۵۶-۲۷۴-۶۰۰-۹۷۸
قیمت: ۵۸ هزار تومان

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *