مطالب و آموزش‌ها

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حساب کاربری

کسب و کارهای کوچک چه مزایایی نسبت به سایر بیزینس ها دارند؟

کسب و کارهای کوچک

اهمیت راه اندازی کسب و کارهای کوچک

کار کردن در قالب کسب و کارهای کوچک و محلی، فواید و مزایای زیادی دارد که در بیزینس های بزرگتر وجود ندارد و یا کمتر دیده می شود.

در این نوع کسب و کارها، تعداد کارکنان کمتری مشغول به کار می شوند و طبیعتا با توجه به کوچک بودن مقیاس بیزینس، به راحتی می توان آن را مدیریت و اداره کرد.

ایده پردازان و صاحبان کسب و کارهای کوچک به شکل دائمی و مستقل، در مواجهه با ناملایمات و سختی ها تصمیم گیری می کنند و به خوبی می دانند که باید شخصا در جهت منافع بیزینس خود با مردم ارتباط برقرار کنند.

در این نوشتار قصد داریم تا به شرح مهم ترین مزایای راه اندازی یک بیزینس کوچک نسبت به سایر بیزینس ها بپردازیم و دلایل اصلی برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک را بررسی کنیم.

کسب و کارهای کوچک

بزرگ بودن یک کسب و کار به معنای درآمدزا بودن آن نیست

این نگرش کاملا اشتباه است که ما فکر کنیم هر چه تعداد کارمندان و مشتریانی که به یک شرکت مراجعه می کنند بیشتر باشد، در نتیجه سطح درآمد آن کمپانی هم بیشتر می باشد.

خطرات و تهدیداتی که در فضای رقابتی دنیای تجارت امروز در کمین بیزینس های بزرگ قرار دارد، بیزینس های کوچک تر را بسیار کمتر تهدید می کند و همین امر سبب کاهش نگرانی های جانبی مدیران این کسب و کارها می شود.

هر کسب و کاری، بدون در نظر گرفتن تعداد کارکنان و حجم انبار و فروش آن، این قابلیت را دارد که با استراتژی های کارآمد، حجم مناسبی از بازار را به خود جذب کند و درآمد خود را افزایش دهد.

فرصت ریسک و خطای بیشتر در بیزینس های کوچک

اگر خطا و اشتباهی از سوی کمپانی های بزرگ سر بزند، به آسانی می تواند سبب تبلیغات منفی و ریزش سطح مشتریان آنها شود.

کسب و کارهای کوچک

خوشبختانه کسب و کارهای کوچک کمتر با این گونه مشکلات رو به رو می شوند و اگر در برخورد و یا سرویس دهی به یکی از مشتریان دچار خطا و لغزش شوند، به هیچ وجه سبب ریزش عمومی سایر مشتریان آنها نمی شود.

در نتیجه به راحتی می توان از خطاهاو اشتباهات، تجربه کسب و کرد و از این تجربه ها در جهت پیشرفت و هر چه بهتر شدن کسب و کار بهره برد.

پاسخدهی سریع تر به نیاز مشتری

در یک شرکت کوچک، مالک زودتر از نیاز مشتری اطلاع می یابد و برای تحقق خواسته های مشتریان و رضایت آنها اقدام می کند؛ در صورتی که کمپانی ها و کسب و کارهای بزرگ چنین امکانی را ندارند.

پیشنهاد آگاهتر:  بیزینس کوچینگ چیست و چه سودی برای کسب و کار دارد؟

رضایت مشتری در کسب و کارهای کوچک اهمیت ویژه ای دارد و برای رشد و پیشرفت کسب و کار باید بدان توجه شود.

بدون داشتن زنجیره فرمان ها و بروکراسی های پیچیده که در مشاغل بزرگ مشاهده می شود، می توان به آسانی به کسب رضایت مشتریان پرداخت و نسبت به نیاز و سلیقه مشتری ها آگاهی پیدا کرد.

واکنش سریع به تغییر شرایط بازار در کسب و کارهای کوچک

انعطاف پذیری بالای بیزینس های کوچک سبب پاسخدهی سریع به تغییر شرایط عمومی در بازار نیز می شود.

کسب و کارهای کوچک

در واقع مشاغل و کسب و کارهای کوچک فاقد منابع بیزینس های بزرگ تر هستند و فعالیت برای آنها در بازارهای رقابتی بسیار ساده تر و راحت تر است و با ارائه ایده های بکر و تفکرات خلاقانه می توان با سایر کسب و کارها به رقابت پرداخت.

اکثر متخصصان بازاریابی انبوه، قادر نیستند که در شرایط تغییر سریع شرایط بازار، پاسخ و واکنش کارآمد و مناسبی برای شرایط جدید ارائه دهند؛ اما همین امر در کسب و کارهای کوچک به یک مزیت تبدیل شده است.

بیزینس های کوچک به راحتی می توانند با توجه به تغییر نیاز و درخواست مشتری، تغییراتی را سرویس دهی، کالاها و روش فروش و بازاریابی خود اعمال کنند و با آزادی عمل بیشتری در رابطه با استراتژی های فضای جدید بازار تصمیم گیری کنند.


بیشتر بخوانید:

بیزینس کوچینگ چیست و چه سودی برای کسب و کار دارد؟

بیزینس پلن یا طرح کسب و کارتان را در ۳ مرحله تنظیم کنید

بازاریابی مصرفی و تاثیر آن در فروش بیشتر


هدف کلی آن چه در این مقاله ذکر شد این بود که به شما بگوییم حتی اگر صاحب شرکتی بزرگ می باشید، داشتن یک کسب و کار محلی و کوچک هم خالی از لطف نیست. بهترین گزینه برای شروع یک بیزینس کوچک، پرداختن به علایق شخصیتان است که از گذشته های دور در ذهن داشته اید و تا به امروز به فکر اجرای آن نیفتاده اید.

 

دانلود مقاله بازاریابی عصبی

مقاله بازاریابی عصبی

بازاریابی عصبی، ابزاری استراتژیک برای پیش بینی نحوه تأثیر اینستاگرام

 

 

قالب مقاله: word و با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات: ۲۶ صفحه
فونت: B Mitra با سایز ۱۴ استاندارد

 
تحریریه آگاهتر
ما اینجاییم تا همراه با شما خوانندگان عزیز مطالعه کنیم و بیشتر بیاموزیم. هدف تیم تحریریه آگاهتر این است که مطالب با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهد؛ چرا که معتقدیم هرچه آگاهتر، توانمندتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *